Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??

In jos 
+12
iuda
eVo
levi_BosS
BuBu
SaTaNeL
blackstar
Gerrard
andrey
-zdbaw
adryan
fragile
Sweet
16 participan?i

Care din aceste pluginuri sunt mai folositoare
amx_banshot
amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_vote_lcap78%amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_vote_rcap
 78% [ 14 ]
amx_ss
amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_vote_lcap22%amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_vote_rcap
 22% [ 4 ]
Total voturi : 18
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Sweet
Administrator
Administrator
Sweet


Numarul mesajelor : 731
Varsta : 39
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeMier 18 Feb - 14:07:10

Dupa nenumarate sugestii din partea voastra ma-m gandit ca sa creez acest topic pentru a lamuri odata pentru todeauna ce comanda ar fi mai folositoare

amx_banshot

Descriere:

Acest plugin va va ajuta sa va tineti adminii sub
control, dar si userii care iau ban vor avea o dovada la ban-ul primit.
Acest plugin face 5 screenshot-uri in care vor aparea: nume server,
nume jucator, ip jucator, admin care a dat ban, motiv, website-ul ce
trebuie vizitat pentru a fi scos ban-ul. In cazul in care jucatorul are
consola lasata ii vor aparea aceleasi valori in consola si i se va face
screenshot cu consola lasata cu: nume server, nume admin, etc etc etc.
Acest plugin stocheaza fiecare ban dat intr-un fisier de numit
BanedwithSS.txt care se afla pe server si va stoca ora/data la care a
fost dat ban-ul, numele jucatorului, ip, nume admin + motiv


amx_ss

DESCRIERE:
- Acest plugin face poza unui jucator, prin comanda amx_ss
- In consola, ii va aparea un mesaj adminului, daca poza a fost facuta sau nu.
- In poza apare mesajul cu adminul, dar si numele jucatorului, data, ora, IP-ul acestuia si numele serverului.


Cand votati va rog sa va argumentati alegerea

Dupa sfarsitul sondajului va fi pus pluginul care primeste cele mai multe voturi

Topicul va ramane deschis 10 zile
Sus In jos
https://fightzonne.forumgratuit.ro
fragile
Administrator
Administrator
fragile


Numarul mesajelor : 657
Varsta : 34
Data de inscriere : 20/06/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeMier 18 Feb - 14:15:15

Eu zic asa:


Banshot se va da la jucatorii de care esti sigur ca folosesc cod
ss la cei care au steam sau care nu esti sigur pe tine.
Sus In jos
adryan
Administrator
Administrator
adryan


Numarul mesajelor : 433
Varsta : 34
Location : Ploiesti
Data de inscriere : 20/06/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeMier 18 Feb - 16:52:34

Sunt De Acord CU fragile;)
SS-STeam
Banshot-Valve
Sus In jos
-zdbaw
Elite Admin
Elite Admin
-zdbaw


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 35
Location : Brasov
Data de inscriere : 26/10/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeMier 18 Feb - 17:18:12

banshot..e mai lejer
Sus In jos
andrey
Moderator
Moderator
andrey


Numarul mesajelor : 484
Varsta : 34
Location : brasov
Data de inscriere : 22/06/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeMier 18 Feb - 19:13:32

Io nu stau la discutii banshot si daca e clean sa puna pozele pe forum...atata ss si mess #
BAN si gata
Sus In jos
Gerrard
User
User
Gerrard


Numarul mesajelor : 48
Varsta : 29
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 30/07/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeMier 18 Feb - 19:30:05

Si eu sunt de acord cu fragile- ss celor cu steam
- banshot celor cu valve:)
Sus In jos
blackstar
Moderator
Moderator
blackstar


Numarul mesajelor : 420
Varsta : 34
Location : venice
Data de inscriere : 20/06/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeMier 18 Feb - 19:37:37

nu sunt de acord sa imi dau id'ul de mess pentru a cere poze la toti butii...dar daca s'ar face 1 id de mess si toti adminii sa stie parola..ar fi cel mai bine


ca atare....cum o zis si fragile sunt de acord cu el
Sus In jos
SaTaNeL
Elite Admin
Elite Admin
SaTaNeL


Numarul mesajelor : 228
Location : Braila > Fac. Shefi > Sectia Suprematie > Specializare JMECHERIE
Data de inscriere : 05/10/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeMier 18 Feb - 21:59:44

amx_ss fratilor e sfant si simplu faci id aparte pt asa ceva gen cs_ss multora le e lene sa foloseasca ss si sa ceara poze de aia vor banshot, e codar nu e codar soarta...si multi din ei va zic sigur ca nu mai stau sa faca cerere unban..parerea mea smile1
Sus In jos
BuBu
FightZonne Admin
FightZonne Admin
BuBu


Numarul mesajelor : 412
Varsta : 32
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 04/08/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeJoi 19 Feb - 13:54:44

votez banshot :) shoot2
Sus In jos
levi_BosS
FightZonne Admin
FightZonne Admin
levi_BosS


Numarul mesajelor : 17
Varsta : 45
Location : cluj
Data de inscriere : 29/12/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeJoi 19 Feb - 14:06:53

si banshot ii k dar daca nu e sweet sau saw sau cei care mai pot da unban sa scoata banu degeaba ii faci poze cu amx_ss ca nu poti scoate banu
Sus In jos
fragile
Administrator
Administrator
fragile


Numarul mesajelor : 657
Varsta : 34
Data de inscriere : 20/06/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeJoi 19 Feb - 14:10:55

pai daca faci ss nu dai banu pana vezi ca nu intentioneaza sa ti le dea
Sus In jos
-zdbaw
Elite Admin
Elite Admin
-zdbaw


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 35
Location : Brasov
Data de inscriere : 26/10/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeJoi 19 Feb - 14:24:51

pai da..dar daca ii faci ss si iese imediat? ..poate intra cu alt nick si o iei de la capat..
Sus In jos
SaTaNeL
Elite Admin
Elite Admin
SaTaNeL


Numarul mesajelor : 228
Location : Braila > Fac. Shefi > Sectia Suprematie > Specializare JMECHERIE
Data de inscriere : 05/10/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeJoi 19 Feb - 15:59:54

-zdbaw a scris:
pai da..dar daca ii faci ss si iese imediat? ..poate intra cu alt nick si o iei de la capat..
amx_last si itia arata ip'ul celui care a iesit :P si asa poti da amx_addban ip permanent...in fine oricum nu ajungem nicaieri toti vor banshot e mai usor mai practic dc sa ma chinui sa ii fac poze cand pot sa il banez grin asta gandesc majoritatea sau dc sa strang toti butii in lista de mess...daca regulile erau mai aspre si pt fiecare ban dat aiurea se sanctiona cu scaderea in lvl al adminului nu mai erati asa darnici cu banshot'urile smile1 asta am avut de zis care crede ca gresesc sa ma contrazica excl
Sus In jos
eVo
User
User
eVo


Numarul mesajelor : 54
Varsta : 32
Location : Pitesti
Data de inscriere : 06/08/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeSam 21 Feb - 16:32:35

eu am votat amx_banshot dar e buna si idea lui fragile
Sus In jos
iuda
FightZonne Admin
FightZonne Admin



Numarul mesajelor : 19
Varsta : 43
Data de inscriere : 03/08/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeDum 22 Feb - 11:06:10

banshot, ca m-am milogit destul un an de zile sa tot cer poze

ar fi bun un amx_ss pt cei cu steam, intradevar, numa sa mearga amandoua pluginurile in acelasi timp pe srvr
Sus In jos
=kenzzO=
User
User
=kenzzO=


Numarul mesajelor : 15
Varsta : 34
Location : Bucuresti , Dr-Taberei ,pe langa magazinu lu nea Nicu'
Data de inscriere : 30/07/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeDum 22 Feb - 12:29:30

Pt admini e mai usor banshot-ul ii dai si ii revine playerului sarcina sa puna pozele pe forum, si din 10 playeri cu banshot , doar 2 au chefu sa puna pozele, si se cam pierd playeri pe chestia asta.
Sus In jos
SaTaNeL
Elite Admin
Elite Admin
SaTaNeL


Numarul mesajelor : 228
Location : Braila > Fac. Shefi > Sectia Suprematie > Specializare JMECHERIE
Data de inscriere : 05/10/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeDum 22 Feb - 15:47:48

=kenzzO= a scris:
Pt admini e mai usor banshot-ul ii dai si ii revine playerului sarcina sa puna pozele pe forum, si din 10 playeri cu banshot , doar 2 au chefu sa puna pozele, si se cam pierd playeri pe chestia asta.
exact ce ziceam :) si uite asa pierdeti playeri cu skill si rmaan doar robotii :) blush
Sus In jos
R3sP3kT
User
User
R3sP3kT


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 27/01/2009

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeLun 23 Feb - 15:19:48

Amandoua Sunt Bune , Dar Macar Cu SS Stii Ca Nu Gresesti Niciodata Si Nu Dai Ban Nepotrivit Si Asa


Eu Am Votat Ss , Dar Parese Ca Mam Impacat Si Cu Banshot Pana Acuma Lol



Sus In jos
Amaru
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 23/02/2009

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeMar 24 Feb - 0:29:40

daca imi pot da cu parerea si eu zic asa :

banshot este dupa parerea mea o metoda simpla pentru admini de a se juca si da banuri in acelas timp ... insa amx_bansot pune pe locul doi verificarea ... adminul daca are si cel mai mic dubiu da bansot si daca e codat bine daca nu "le pune pe forum" .... ei bine nu e asa ! Eu am pus pozele pe forum pentru ca imi place serverul si cand e liniste pe cele doua pe care sunt admin as dori sa ma relaxez si pe el + m`am saturat sa iau banuri pe n servere fara poze / demo de aceea am facut cerere unban dar fiti siguri ca prin aceasta comanda pierdeti jucatori !


2. Unii admini cred ca au experienta astfel incat sa stea 2 minute spec pe playeri si sa vada " joaca la sunet , urmareste prin perete , ii sare tinta + ca asa poti vedea si daca are no-recoil in cfg...acest no-recoil neaparand in poze si fiind vizibil doar cu ochiul liber .... de cei mai multi este considerat cod deoarece stirbeste felul original de a trage al armelor imbunatatind astfel modul de shooting ceea ce mie mi se pare o prostie si o dovada de lipsa de skill !

3. amx_ss faceti un id gen fragile_cs ( am dat un exemplu oarecare ) i`ai tras 3 poze si ii dai amx_say playerul x ai 2 minute pentru 3 poze + buzz la id fragile_cs .... ti le da vezi daca are cod sau nu nu ti le da si pleaca ban pentru necooperare !

Ideea per total este ca ambele metode au avantaje si dezavantaje , bansot fiind opusul redirectului vostru ... goneste jucatorii .... sfatul meu este sa faceti cat mai multe demouri ca sa nu mai stati la mana jucatorilor pt poze sau alte kestii ...aveti dovada concreta si gata + majoritatea cheaterilor va zic din proprie experienta au maxim 16 ani si nu prea ii duce capshoru ca cineva acolo ii vede ! salut cu respect Amaru !
Sus In jos
blackstar
Moderator
Moderator
blackstar


Numarul mesajelor : 420
Varsta : 34
Location : venice
Data de inscriere : 20/06/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeMar 24 Feb - 1:04:40

daca am fi argumentat toti asa sigur era de mult amx_ss pe server...dar dupa cum o spus si ownerul...nu toti adminii sunt in gradul de a recunoaste un wall si din acest motiv...este mai mult o nesiguranta contra adminilor...si din cauza asta...oricum ai argumentat foarte bine ceea ce ai avut de spus, GG pentru acest lucru
Sus In jos
fragile
Administrator
Administrator
fragile


Numarul mesajelor : 657
Varsta : 34
Data de inscriere : 20/06/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeMar 24 Feb - 10:30:51

Eu daca mai tin minte bine am votat pentru ss pentru ca intradevar o parte din admini nu prea le au cu ale sunetului...
Pun pariu ca daca prind o zi buna si intru cu alt nume imi iau ban... chiar o sa incerc laugh
Sus In jos
blackstar
Moderator
Moderator
blackstar


Numarul mesajelor : 420
Varsta : 34
Location : venice
Data de inscriere : 20/06/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeMar 24 Feb - 13:37:23

eu o sa iti dau ban fiindca intr'un topic precedent mi'ai zis ca's al dracului
Sus In jos
R3sP3kT
User
User
R3sP3kT


Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 27/01/2009

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeMar 24 Feb - 14:28:53

Discutii Interesante Interesante :)

Eu Unul Poate Si Daca Ash Fi Cel Mai Bun Admin Din Lume(Lol , Mna La Modu Fantastic Zic) Tot Cu amx_ss Ash Fi De Acord . Nush Asa Mam Obisnuit . Mi Se Pare Mai Normal . Nu Alunga Jucatorii , Si Sincer Spun Din Nou , Cati Sunt Interesati Sa Se Chinuie Sa Mai Puna Pozele Pe Forum Dupa Ce Au Luat Ban Si Sunt Curati . Adika Mna :) . Si Dupa Cum Am Mai Spus . Ma Descurc Cu Ce Am , Nu Comentez La Nimic . Yay:) . Sus Cu Fightzonne
Sus In jos
blue
FightZonne Admin
FightZonne Admin
blue


Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 22/08/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeJoi 26 Feb - 19:39:05

fragile a scris:
Eu daca mai tin minte bine am votat pentru ss pentru ca intradevar o parte din admini nu prea le au cu ale sunetului...
Pun pariu ca daca prind o zi buna si intru cu alt nume imi iau ban... chiar o sa incerc laugh

parerea mea este ca e mai bine cu banshot....
1.Pt ca nici eu nu sunt de acord sa ma apuc sa iau o gramada de iduri de mess
2.Si asa , din cauza ca lucrez...apuc sa joc mai putin... daca mai si stau sa verific...poze si sa povestesc cu fiecare pe mess nu mai imi ramane prea mult timp sa rulez:P
Sus In jos
andrey
Moderator
Moderator
andrey


Numarul mesajelor : 484
Varsta : 34
Location : brasov
Data de inscriere : 22/06/2008

amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitimeJoi 26 Feb - 20:43:38

Ca sa fiu si eu offtopic si de dragu de a mai avea un post in + adresez si eu o intrebare
Avem cumva 18 admini pe server? dupa cum se vede rzultatul threadului asta am inteles
Si ca sa fiu si on topic ....baga si amx_ss si fiecare o sa procedeze cum crede ca este mai bine ...degeaba zice acuma ca nu face poze si da direct ban, o sa vedem cum sta treaba si, pana la urma ce te costa sa bagi amx_ss ...argumentele aduse de amaru m-au convins cool1
Sus In jos
Continut sponsorizat





amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? Empty
MesajSubiect: Re: amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??   amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ?? I_icon_minitime

Sus In jos
 
amx_bansot / amx_ss . Care comanda este mai folositoare ??
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Propuneri server & forum-
Mergi direct la: