Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Propuneri server

In jos 
+8
blackstar
adryan
WhiteWidow
SaTaNeL
saw
Sweet
fragile
-zdbaw
12 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
-zdbaw
Elite Admin
Elite Admin
-zdbaw


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 35
Location : Brasov
Data de inscriere : 26/10/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeMier 24 Dec - 16:36:25

atat ptr fz 1 cat si 2...se poate instala pluginul care cenzureaza cuvintele vulgare? a.i. cine injura sa i-a gag ptr un anumit interval :study: :scratch: de timp..
Sus In jos
fragile
Administrator
Administrator
fragile


Numarul mesajelor : 657
Varsta : 34
Data de inscriere : 20/06/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeMier 24 Dec - 16:49:24

Da se poate...
Ne trebuie pluginu


Daca vii cu el se va pune...
Sus In jos
Sweet
Administrator
Administrator
Sweet


Numarul mesajelor : 731
Varsta : 39
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeMier 24 Dec - 17:27:22

Sa notat si o sa fie pus si acel plugin care cenzureaza anumite cuvinte
Sus In jos
https://fightzonne.forumgratuit.ro
-zdbaw
Elite Admin
Elite Admin
-zdbaw


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 35
Location : Brasov
Data de inscriere : 26/10/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeMier 24 Dec - 17:37:29

danke:D
Sus In jos
-zdbaw
Elite Admin
Elite Admin
-zdbaw


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 35
Location : Brasov
Data de inscriere : 26/10/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeSam 3 Ian - 16:23:36

nu mai deschid alt tpoic ca nu are rost ..dar nu se poate restrictiona scutul? (tactical shield) :affraid:
Sus In jos
Sweet
Administrator
Administrator
Sweet


Numarul mesajelor : 731
Varsta : 39
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeSam 3 Ian - 16:28:19

O sa fie pus si ala

Sa-mi mai aduci aminte pe mess sau pe steam cas cam capcaun acuma si uit rpd

Oftopic : Vezi ca tiam scris ceva la topicul la care te ocupi tu " Muzica "
Sus In jos
https://fightzonne.forumgratuit.ro
saw
Administrator
Administrator
saw


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 19/06/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeSam 3 Ian - 18:47:08

rezolvat ambele cereri
Sus In jos
https://fightzonne.forumgratuit.ro
SaTaNeL
Elite Admin
Elite Admin
SaTaNeL


Numarul mesajelor : 228
Location : Braila > Fac. Shefi > Sectia Suprematie > Specializare JMECHERIE
Data de inscriere : 05/10/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeSam 3 Ian - 19:33:31

as dori si yo ca la comanda gag cand dau unui player sa ii dea automat doar 10 minute nu timp nelimitat...si inca ceva daca se va face serveru nonsteam sau cu ambele protocoale as dori sa se baga si comanda amx_blind :) si amx_ss ca sa putem verifica codatii mai usor :)
Sus In jos
-zdbaw
Elite Admin
Elite Admin
-zdbaw


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 35
Location : Brasov
Data de inscriere : 26/10/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeSam 3 Ian - 20:24:34

daca nu ma insel la comanda amx_gag se da automat 600 de secunde..plus ca amx_blind e o comanda buna..dar are efect doar daca individul respectiv are setat sa nu ia flash..in rest e degeaba :roll:
Sus In jos
Sweet
Administrator
Administrator
Sweet


Numarul mesajelor : 731
Varsta : 39
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeSam 3 Ian - 22:17:30

Sa va raspund acuma

amx_blind a mai fost pe server si a creat cam multe probleme , era plin de buguri asa ca am renuntat la el ... Acuma serverul find VAC secure nu cred ca mai fi nevoie , stiu ca sunt coduri pt steam dar ... o sa pun amx_banshot

Serverul dupa cum vedeti prinde viata datorita redirectelor ... daca ajutam serverul crestem , cred ca o sa ramanem pe VAC 2 secure si STEAM ONLY

amx_gag daca nu stiati ... poate fi setat de voi in asa fel incat respectivul sa aiba gag 10 min cu urmatoarea comanda :

Ex : amx_gag Sweet 10 .... 10 find numarul de minute , durata gagului

Sper ca va-m raspuns la intrebari si va-m lamurit , daca nu astept reply la acest mesaj
Sus In jos
https://fightzonne.forumgratuit.ro
SaTaNeL
Elite Admin
Elite Admin
SaTaNeL


Numarul mesajelor : 228
Location : Braila > Fac. Shefi > Sectia Suprematie > Specializare JMECHERIE
Data de inscriere : 05/10/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeDum 4 Ian - 18:17:39

-zdbaw a scris:
daca nu ma insel la comanda amx_gag se da automat 600 de secunde..plus ca amx_blind e o comanda buna..dar are efect doar daca individul respectiv are setat sa nu ia flash..in rest e degeaba :roll:
nop grersit daca are wall sau cdhack merge :) omu umbla fara probleme
Sus In jos
-zdbaw
Elite Admin
Elite Admin
-zdbaw


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 35
Location : Brasov
Data de inscriere : 26/10/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeDum 4 Ian - 22:56:20

SaTaNeL a scris:
-zdbaw a scris:
daca nu ma insel la comanda amx_gag se da automat 600 de secunde..plus ca amx_blind e o comanda buna..dar are efect doar daca individul respectiv are setat sa nu ia flash..in rest e degeaba :roll:
nop grersit daca are wall sau cdhack merge :) omu umbla fara probleme

da..la asta ma refeream..ca daca executi amx_blind pe un codat acesta va merge in continuare dar daca are setat wall fara "flash off" i-a blind..cel putin asa mi s-a spus..acuma nush :))




editat -zdbaw:sa nu mai deschid alt topic


nu se poate pune si pe serverul steam ESP sau cum se numea pluginul acela ptr admin :-? sa ne fie mai usor in caz ca apare vreun suspect? :afro:
Sus In jos
Sweet
Administrator
Administrator
Sweet


Numarul mesajelor : 731
Varsta : 39
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeLun 12 Ian - 22:25:03

-zdbaw a scris:

editat -zdbaw:sa nu mai deschid alt topic


nu se poate pune si pe serverul steam ESP sau cum se numea pluginul acela ptr admin :-? sa ne fie mai usor in caz ca apare vreun suspect? :afro:


Ba da se poate face si acest lucru . O sa vb cu saw sa puna acel plugin
Sus In jos
https://fightzonne.forumgratuit.ro
SaTaNeL
Elite Admin
Elite Admin
SaTaNeL


Numarul mesajelor : 228
Location : Braila > Fac. Shefi > Sectia Suprematie > Specializare JMECHERIE
Data de inscriere : 05/10/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeJoi 15 Ian - 0:26:25

sweet sau saw v'as ruga aqm sa bagati comanda amx_ss ca o sa avem nevoie nu vreau sa pierdem playeri cu skill dand ban aiurea :| cel putin spun din propria experienta sunt si playeri cu valve care joaca mai bn decat 1 cu steam care merg pa premisa ca stemu e scump :|
Sus In jos
Sweet
Administrator
Administrator
Sweet


Numarul mesajelor : 731
Varsta : 39
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeJoi 15 Ian - 0:35:39

SaTaNeL a scris:
sweet sau saw v'as ruga aqm sa bagati comanda amx_ss ca o sa avem nevoie nu vreau sa pierdem playeri cu skill dand ban aiurea :| cel putin spun din propria experienta sunt si playeri cu valve care joaca mai bn decat 1 cu steam care merg pa premisa ca stemu e scump :|


Aveti la dispozitie amx_banshot .... Cred ca stiti cum functioneaza

Ex : amx_banshot Sweet .... Si gata mi sa facut poza in care sunt anuntat sa postez pezele pe forum :)
Sus In jos
https://fightzonne.forumgratuit.ro
SaTaNeL
Elite Admin
Elite Admin
SaTaNeL


Numarul mesajelor : 228
Location : Braila > Fac. Shefi > Sectia Suprematie > Specializare JMECHERIE
Data de inscriere : 05/10/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeJoi 15 Ian - 15:40:18

sincer iti zic din propria experienta ca nu multi or sa stea sa posteze pa forum.....aqm fie ca u deci amx_banshot da as vrea sa le spui si celorlalti sau daca vad acest post mai intai sa stea spectac si sa se uite amanuntit pa cel care e suspect :) sa nu dea ban aiurea :D
Sus In jos
WhiteWidow

WhiteWidow


Numarul mesajelor : 2
Varsta : 37
Location : Maramu`
Data de inscriere : 28/01/2009

Propuneri server Empty
MesajSubiect: olla :)   Propuneri server I_icon_minitimeSam 31 Ian - 13:32:31

Vin si eu cu niste propuneri pt server :

1.La partea cu ban-urile la codati :
-pe serverul de CZ unde mi-am castigat experienta in adminare se procedeaza astfel
- tii se pare un player suspicios (sau chiar are cheaturi p fatza) ,te pui spec... si ii faci DEMO (comanda "record XXX" respectiv "stop" pt a pune capat demo-ului ) , un demo poate fii de 1,2,3 runde...pana reiese din el k playerul are cheat-uri . Urmeaza un BAN de 1440 min (ban-ul permanent este interzis ...acesta este dat doar d 2-3 admini d grad inalt ) .Dupa care postam pe forum la sectiunea Raportare codati :
Exemplu:

Nick : XXX
Steam 0 XXXXXXXXX
Status : ban 1440
Motiv : wall
Demo : (postam demo-ul cu ajutorul site-ului speedyshare.com )

Acest post este comentat si d restu colegilor admini si dak reiese k DA chiar are coduri , un admin d grad inalt ii da ban permanent (la randul lui posteaza ( [quote] ... banned )

Vreau sa subliniez ca aceasta metoda este f eficienta,pt a nu se intampla cazuri de banuri aiurea si multe altele.
Si vreau sa va intreb ceva ...noi avem comanda de "record" / "stop" pt a face demo ?? Dak nu propun sa fie introdusa, este foarte eficienta.Si mai vreai sa mentonez ca demo-ul il facem cu ESP on >:) credetzima ca se vede clar atunci cine are coduri si cine nu ...se vede cu murmareste cu tzinta si multe altele.


2.Mai aveam niste propuneri in minte sa le postez da am uitat in momentul d fatza ...abea mam trezit si ink nu miam baut cafeaua :)) I`ll be back.

Peace & luv
Sus In jos
fragile
Administrator
Administrator
fragile


Numarul mesajelor : 657
Varsta : 34
Data de inscriere : 20/06/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeSam 31 Ian - 15:05:59

Record nu este o comanda care trebuie bagata pe server.. o are oricine are cs.
Cu demo nu stiu ce sa zic... eu zic ca e mai bine cu poze... sunt servere cu jucatori foarte experimentati care joaca la sunet si din demo poate sa reiasa ca este codat.. dar el defapt nu are nimic.
sa fie introdus un ss mai special.. daca e
Sus In jos
SaTaNeL
Elite Admin
Elite Admin
SaTaNeL


Numarul mesajelor : 228
Location : Braila > Fac. Shefi > Sectia Suprematie > Specializare JMECHERIE
Data de inscriere : 05/10/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeSam 31 Ian - 15:17:22

cu demo nu faci nimic ca daca yo am sunet si le mai trag ca nesimtitu pan perete si le mai dau si head ce zici ca am aim si wall? cel mai bn e sa se bage comanda amx_ss sau amx_blind ca sa verificam mai usor yeahh si app noi aveam comanda de amx_banshot care ii da banip si ii face 2 poze automat ca sa poata sa posteze pa forum daca vrea unban...dar multi dintre ei nu mai fac asta :| si cel mai bn e sa verifici cu pozele :) happy2
Sus In jos
-zdbaw
Elite Admin
Elite Admin
-zdbaw


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 35
Location : Brasov
Data de inscriere : 26/10/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeSam 31 Ian - 15:19:10

blindul e ok ...cu demo ne vine si noua mai greu..fa demo..uploadeaza-l..posteaza pe forum..(ptr fiecare ban in parte) te complici..mie mi-e lene de asa ceva :)) :o):
Sus In jos
SaTaNeL
Elite Admin
Elite Admin
SaTaNeL


Numarul mesajelor : 228
Location : Braila > Fac. Shefi > Sectia Suprematie > Specializare JMECHERIE
Data de inscriere : 05/10/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeSam 31 Ian - 15:54:39

da amx_ss ce are ma zdb chair credema am vreo 8 luni de zile de cand sunt admin pa 1 alt server :)) si am cred in lista dastia care le'am facut poze vreo 100...chiar ieri m'am chinuit sa il torn pa 1 admin de aim ca avea dela pa buton care se activeaza si se dezactiveaza :)...si din 8 poze canci ca nu l'am turnat :) dar nu e momentu trecut :)
Sus In jos
Sweet
Administrator
Administrator
Sweet


Numarul mesajelor : 731
Varsta : 39
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeSam 31 Ian - 16:03:12

O sa ramana amx_banshot pentru ca mi se pare cel mai potrivit , numai ca o sa-l modific un pic si o sa-l fac ca sa faca 5 poze in loc de 2 . Pana acuma la cate banuri sau dat nu sa pus nici o poza . Asa ca cred ca functioneaza destul de bine
Sus In jos
https://fightzonne.forumgratuit.ro
-zdbaw
Elite Admin
Elite Admin
-zdbaw


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 35
Location : Brasov
Data de inscriere : 26/10/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeSam 31 Ian - 16:07:06

da mai cel mai bine e banshotul...si cu amx_ss te chinui ca trebe sa stai sa te milogesti sa-ti dea pozele..trombon baby
Sus In jos
SaTaNeL
Elite Admin
Elite Admin
SaTaNeL


Numarul mesajelor : 228
Location : Braila > Fac. Shefi > Sectia Suprematie > Specializare JMECHERIE
Data de inscriere : 05/10/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeSam 31 Ian - 20:45:13

parerea voastra....nush ce sa zic da cu banshot daca dai ban unuia care chiar are skill crezi ca ala sta sa faca unban pa forum...nu fi asa sigur :)....si app zdb ceri pozele 1 data de 2 ori a 3 oara P@~ ban direct crezi ca stau sa ma milogesc ? thumbsdown yo vreau sa fie bagata si comanda amx_ss nick 3 este 1 plugin care face 3 poze si il pune si pa spectator cool2 deci aqm ramane la alegerea voastra tease (pt zdb)
Sus In jos
Sweet
Administrator
Administrator
Sweet


Numarul mesajelor : 731
Varsta : 39
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitimeSam 31 Ian - 21:37:33

SaTaNeL a scris:
parerea voastra....nush ce sa zic da cu banshot daca dai ban unuia care chiar are skill crezi ca ala sta sa faca unban pa forum...nu fi asa sigur :)....si app zdb ceri pozele 1 data de 2 ori a 3 oara P@~ ban direct crezi ca stau sa ma milogesc ? thumbsdown yo vreau sa fie bagata si comanda amx_ss nick 3 este 1 plugin care face 3 poze si il pune si pa spectator cool2 deci aqm ramane la alegerea voastra tease (pt zdb)

Cu comanda amx_ss toti admini ar trebui sa scoata banuri si eu nu sunt de acord cu acest lucru . Singuri care pot scoate banuri sunt eu su saw , in viitor vor fi si mai multi . Sa nu mai zic ca acela caruia i se face ss poate modifica foarte usor pozele si vi le poate da asa . Asa ca ramane banshotul
Sus In jos
https://fightzonne.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Propuneri server Empty
MesajSubiect: Re: Propuneri server   Propuneri server I_icon_minitime

Sus In jos
 
Propuneri server
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Propuneri
» propunere ptr noul server
» Instalare server Soccerjam
» Instalare server Diablo mod
» Tutorial server GunGame (GG)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Propuneri server & forum-
Mergi direct la: